magyar english
Cincér Hírlevél
Szakvezetési segédlet
Hiúz Ház – Erdei Iskola és Látogatóközpont Királyréten
Kökörcsin Ház
Nemzeti Parki Termék védjegy

Közadatkereső
Agrárminisztérium
 
Haszonbérleti pályázati felhívások

A 1338/2015 (V.27.) Kom. határozatban rögzített feladat végrehajtásához kijelölt kapcsolattartó adatai:

Bakos Dorottya,
birtokügyi referens
Tel.: + 36 1 391 4623
E-mail:
bakosd@dinpi.hu

Békamentés a Gerecsében
 
Ez eddig soha nem tapasztalt hektikus békavonulásnak lehetünk tanúi Komárom-Esztergom megyében, melyet természetesen az időjárás irányít. Már pedig az felettébb változatos.
   
  A békamentő rendszereket 2,3 km hosszban 3 helyszínen – Tata, Tardos és Tarján külterületén – 2013. március 9-én felépítettük a Száz Völgy Természetvédelmi Egyesület önkénteseivel összedolgozva közel 60 pár dolgos kéz segítségével.

Nagyon jól időzítettünk, mert azt követő napokon Tatán és Tarjánban megindultak a kétéltűek, elsősorban vöröshasú unkák és barna varangyok százas nagyságrendben a szaporodó helyek irányába. Viszont, ami március 14-én hajnalban kezdetét vette tájegységünkön az minden képzeletet felülmúlt. 30-35 cm hó és viharos 100-120 km/h-s szél. Minden eltemetett, leszakított és bedöntött a szél és hó közös erővel. Amit a természet erői nem tettek tönkre, azt az útról lecsúszó autók tették meg.
 
Gyors értékmentő helyreállítás a hóolvadás után megtörtént és a napokban Tatán újra elkezdtek mozgolódni a békák. Pénteken már újra a tél kezdett el uralkodni és a hét elején újabb támadást indított a hó. Mindezek ellenére nagy helyreállításba kezdtünk a mentőhelyeken, mert a tavasz előbb, vagy utóbb megérkezik és a békák is elindulnak eleget tenni a természet akaratának!

Csonka Péter tájegységvezető
DINPI Gerecsei Természetvédelmi Tájegység
   
 
2013.03.26.
Facebook
Sas-hegyi Látogatóközpont
Alcsúti Arborétum
Ócsai Tájház
Pál-völgyi-barlang
Pilisi len Látogatóközpont
Szemlő-hegyi-barlang
Jókai-kert
©2005 A KvVM
Természetvédelmi Hivatala
neosoft&design